Haberler / Duyurular | Tümü »

Bayi Özel

Markalarımız

Arge

Üretim Kalitesi
Hammaddesi buğday olan bulgur tahıl grubundan kabul edilmekte ve ekonomik bir karbonhidrat kaynağı olarak benimsenmektedir. Yüksek miktarda lif barındıran bulgur bağırsak çalışmasında önemli rol oynamaktadır. Lifler aynı zamanda tok tutma özelliğine sahiptir bu sayede kilo kontrolünde aktif bir rol oynamaktadır. Lifin yanında yapısında bulundurduğu folik asitle gebe bayanların bebeklerinin zekâ seviyesini ilerletmede oldukça gereklidir.
 
Salatalarda, sıcak ve soğuk yemeklerde kullanılan bir malzeme olması nedeniyle çeşitlilik sağlar. Doymamış yağa sahip olmakla birlikte toplam yağ oranının düşük seviyede olması sağlıklı bir besin olmasını sağlar. Kolesterol içermez ve hububat ürünlerinin dezavantajı olan fitik asitte pişirme ve kurutma işlemlerinden dolayı bulunmaz. Ayrıca yine pişirme ve kurutma işlemleri sayesinde küf oluşumuna karşı dayanıklıdır bu sayede raf ömrü uzundur. Radyasyona karşı olan dayanıklılığı sayesinde de askeri ve sivil amaçlar için stoklarda depolanan ürünlerdendir.
 
Bulgur kendi paketleri içerisinde saklanmalı, paketin açılması durumunda hava almayacak bir kap içerisinde, güneş ışığından uzak, serin ve rutubetsiz bir yerde saklanmalıdır. Pişirilen bulgur en geç 2 gün içerisinde tüketilmelidir.
 
Çiğ köfte, bulgur pilavı ve kısır, bulgurun kullanıldığı yemekler içerisinde en popüler olanlarıdır. Ayrıca, içli köfte gibi birçok yöresel lezzete de tat katmaktadır.
 

 

Telif Hakkı 2013-2014 Bahrioğulları Bulgur'a Aittir.
Online : 1 | Bügün : 20 | Toplam : 39082